Logo
Rask Levering Gratis Frakt Fra 500 Trustpilot

Rask Levering Gratis Frakt Fra 500 Trustpilot

Magnesium kan beskytte mot hoftebrudd

Drikkevann med relativt høy konsentrasjon av magnesium beskytter mot hoftebrudd, skriver Dagens Medisin som viser til en ny studie fra Folkehelseinstituttet.

Det ble i undersøkelsen ikke funnet noen effekt av kalsium, noe som mange alternative leger i mange år har påpekt vil gi liten eller ingen effekt for å forebygge benskjørhet.  Disse alternative legene har hele tiden hevdet at magnesium spiller en langt større rolle en kalsium for beinhelsen, noe som nå får støtte i denne undersøkelsen fra Folkehelseinstituttet.

Skrevet av: Terje Myrvold - Publisert: 17.02.2014 - Endret: 17.02.2014

Den norske undersøkelsen som viser til at magnesium kan beskytte mot hoftebrudd er nylig publisert i tidsskriftet Bone.  Over 700.000 norske kvinner og menn ble fulgt i syv år.  Det ble laget et register over alle hoftebrudd i Norge og et kart over ulike vannverk, slik at man kunne finne ut hvilke vannverk alle adresser var tilknyttet til.

Ut i fra dette viser forskerne til at magnesium beskytter mot hoftebrudd hos både kvinner og menn.

Dette skal være den første gangen noen har undersøkt sammenhengen mellom kalsium, magnesium og hoftebrudd på en slik måte som her er gjort.

Artikkelen fra Dagens Medisin finner du her.

Kategorier og register

Innhold Relevans

Ring Oss

Ta kontakt på telefon for å snakke med en av våre kundebehandlere. Vi kan også ta imot bestillinger på telefon! Telefonlinjene er åpne på hverdager mellom 10-14.

975 23 109